Jak dobrze współgra posadzka anhydrytowa z ogrzewaniem podłowowym?

Ogrzewanie podłogowe oferuje wiele korzyści, takich jak: jednolita temperatura pomieszczenia, komfort, bezpieczeństwo i oszczędność miejsca. Dobry jastrych odgrywa istotną rolę równomiernego przewodzenia ciepła po powierzchni podłogi, bez wytwarzania gorących lub zimnych miejsc.

Wylewka anhydrytowa ma właściwości samopoziomujące, sama więc łapie poziom i odpowiednio wyrównuje podłoże. Szybko wysycha, jest solidna, trwała i bardzo korzystna dla każdego domu. Ma dużo cieńszą warstwę, niż wylewki innego typu. Przez to też, doskonale współgra z ogrzewaniem podłogowym, bo dobrze przepuszcza ciepło, już przy niskiej temperaturze. Decydując się na ogrzewanie podłogowe, trzeba też pamiętać o tym, że taka podłoga musi być odpowiednio wykończona. Nie można na posadzkę położyć pierwszych lepszych paneli, bo nie każde panele radzą sobie z ogrzewaniem podłogowym. Dlatego trzeba zastosować wpierw specjalny podkład pod podłogę o charakterze izolacyjnym, a następnie panele albo płytki podłogowe, przystosowane do ogrzewania podłogowego. Są to specjalne materiały wykończeniowe, które pod wpływem ciepła nie wypaczają się, ani nie krzywią, jak mogło by się to wydarzyć w wszystkich sytuacjach związanych z zastosowaniem innego materiału wykończeniowego do podłóg

Komfort grzewczy dzięki ogrzewaniu podłogowemu

Wygodny dom, to dom energooszczędny, bo jeśli płaci się małe rachunki np. za ogrzewanie, to samo mieszkanie w domu jest bardzo wygodne i komfortowe. Jeśli chce się mieć dom energooszczędny, taki w którym powietrze będzie czyste i świeże, to warto się zastanowić nad propozycją jaką jest ogrzewanie podłogowe. To instalacja do zamontowania bezpośrednio w podłodze, dlatego jest zupełnie niewidoczna. Ogrzewanie podłogowe to czysta wygoda dla mieszkańców. Ciepłe podłogi są bardzo przyjemne w użytkowaniu, poza tym są energooszczędne. Chcąc porządnie zainstalować ogrzewanie podłogowe, trzeba tez zadbać o odpowiednią posadzkę. Warto zastosować wylewkę anhydrytową, którą nakłada się za pomocą agregatu. Jest to płynna posadzka, która jednak bardzo szybko wysycha, co również jest korzystne. Posadzka anhydrytowa, idealnie pasuje do ogrzewania podłogowego, bo ma cienką warstwę, więc ciepło łatwo przez nią przechodzi i dostaje się do pomieszczeń. Dzięki temu że posadzka ta jest nakładana z pomocą agregatu, można zaoszczędzić czas i pieniądze, bo taka praca jest szybsza i skuteczniejsza. Wylewka anhydrytowa doskonale dociera do wszelkich zakamarków, co idealnie się sprawdza w przypadku ogrzewania podłogowego, gdzie w podłodze znajdują się liczne kable i złącza, które muszą być otoczone wylewką. Wylewka anhydrytowa wiąże posadzkę skutecznie i efektownie, nie ma już konieczności stosowania zbrojeń, co zdarza się w przypadku innych wylewek. Wylewka anhydrytowa na ogrzewaniu podłogowym, doskonale się sprawdza, w każdym budynku.

Szybkość aplikacji - wystarczy 1 dzień 20% lepsze przewodnictwo cieplne niż beton

rozłożenie rury pex

Krok #1

Rozmieszczenie rury grzewczej - w tym wypadku PEX

dostarczenie wylewki na miejsce

Krok #2

Dostarczenie wylewki na miejsce

wylewanie posadzki

Krok #3

Wylewanie wylewki anhydrytowej

posadzka jest już gotowa

Krok #4

Wszystko jest już równe i gotowe